úvodní » Aktuality » 3. místo na mezinárodní soutěži


3. místo na mezinárodní soutěži

29.03.2018

Dne 19. března 2018 se v polském městě Pszczyna konal první ročník mezinárodní kuchařské soutěže „First International Culinary Contest“, pořádaný partnerskou střední školou Powiatowy Zespół Szkół NR 2 w Pszczynie ve spolupráci s nejlepšími šéfkuchaři tamních vyhlášených restaurací.  Cílem soutěže byla popularizace oboru gastronomie nejen na regionální, ale také na mezinárodní středoškolské úrovni a rozšíření dosavadních kuchařských dovedností žáků. Soutěže se zúčastnili žáci z Polska, Německa, Španělska a také z České republiky. Úkolem všech soutěžících bylo během dvou hodin připravit hlavní chod, jehož základní surovinou bylo kuře a žáci ho mohli upravit dle vlastního zvoleného receptu.

Gymnázium a Střední odbornou školu v Podbořanech reprezentoval dvoučlenný kuchařský tým ve složení Tomáš Tománek a Rudolf Srp – žáci 3. ročníku studijního oboru Gastronomie, kteří si připravili a porotě předložili k hodnocení pokrm nazvaný „Bolek and Lolek´s surprise“ – kuřecí roládu plněnou sušenými rajčaty a mozzarellou, jako přílohu zvolili šťouchaný brambor a grilovanou zeleninu. Pokrm byl nejen hezký na pohled, ale také velmi chutný a kvalitně připravený, což profesionální porota ocenila krásným 3. místem.

Pro oba žáky to byla historicky první účast na mezinárodní gastronomické soutěži, proto bychom jim ještě jednou rádi poděkovali a samozřejmě přejeme mnoho dalších úspěchů.

01
02
03
04
05

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek