úvodní » Aktuality » 13.3.2018


13.3.2018

13.03.2018

Soutěž Mladý malíř 2018

Dne  8 a 9.3. se na pražském Výstavišti Holešovice v rámci výstavy Památky Muzea Řemesla 2018 konala soutěž učňů Mladý malíř 2018 - CzechSkills, které se zúčastnilo 8 škol z celé ČR. Každá škola vyslala do soutěžního klání dva žáky. Druhým rokem se soutěže zúčastnila i naše škola G a SOŠ Podbořany, jako jediná škola jsme měli v soutěži žáka prvního ročníku Ladislava Richtera a žáka druhého ročníku Juliuse Tancoše, ostatní školy měly žáky třetích ročníků.

Téma soutěže bylo v duchu památek, soutěžící vytvářeli imitaci dřev - fládrování, imitaci mramoru, 3D stínování a iluzivní malbu plastických lišt pomocí techniky linkování. Soutěžní úkoly předváděli na předem připravených sádrokartonových deskách.

Pořadatelé vyhlašovali pouze první tři místa, na které naši kluci nedosáhli, ale všichni velice uznávali, že máme žáky právě těchto ročníků, Richter Jakub skončil neoficiálně na čtvrtém místě, což je na první ročník vynikající výsledek. Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a učiteli odborného výcvku Martinu Husárkovi za přípravu žáků na tuto soutěž.

 

 č.1
 č.2

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek