úvodní » Aktuality » 28.1.2019


28.1.2019

28.01.2019

Kuchaři bojovali s krevetami

 Zapojení odborníka z praxe do výuky na střední škole není jen název aktivity projektu Šablony pro SŠ, do kterého je naše škola zapojená. Znamená to také významné a prospěšné zpestření výuky a její propojení s reálným životem. To už v minulosti poznali žáci Gymnázia a Střední odborné školy Podbořany učebních oborů instalatér, malířské a natěračské práce, cukrář, kuchař – číšník a gastronomie. Budoucí kuchaři ocenili dne 21. 1. 2019 další návštěvu odborníků Lukáše Uhra a jeho asistenta Patrika Lexy, kteří je opět nechali nahlédnout do moderní gastronomie a vyzkoušet si výrobu některých méně obvyklých pochoutek. Tím obohatili pracovní náplň odborného výcviku v naší nově zrekonstruované školní kuchyni. Žáci 3. ročníku učebního oboru kuchař – číšník a 2. ročníku maturitního oboru gastronomie se naučili připravovat italské rizoto, krevety, holandskou omáčku, pronikli do tajů vykosťování ryb a kuřat. Nejvíce rozruchu vyvolaly krevety, někteří doposud neviděli krevetu v syrovém a nezpracovaném stavu.

Praktické předvedení přípravy nevšedních pokrmů a možnost si jednotlivé kroky samostatně vyzkoušet mělo u žáků velký úspěch a již nyní se těší na další možnost rozšířit si své dovednosti, které zajisté využijí ve svém profesním růstu.

 č.1
 č.2

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek