úvodní » Aktuality » Adventní jarmark


Adventní jarmark

20.12.2018

Předvánoční čas zpříjemnili široké podbořanské veřejnosti žáci a zaměstnanci GSOŠ Podbořany uspořádáním Adventního jarmarku. Školní areál se na jeden den před Vánoci proměnil v tržiště plné stánků s vánočním cukrovím, perníčky, koláčky a čokoládovými pralinkami, vánočním punčem, gulášem a klobáskami a také originálními vánočními dárky a ozdobami. Vše, co si na jarmarku návštěvníci zakoupili, vytvořily šikovné ruce žáků a zaměstnanců školy a klientů sociálně-terapeutické dílny Kamarád-Lorm ze Žatce.

Především dětské návštěvníky zaujaly pestré tvořivé dílničky, ve kterých jim žáci z různých oborů pomáhali vytvářet drobné vánoční dárečky. S žáky z domova mládeže děti tvořily ze dřeva a přírodnin svícny a obrázky, s Cukráři zdobily perníčky, s Prodavači balily dárky a vázaly ozdobné mašličky, s Malíři barvily ozdoby ze sádry, keramické hrníčky a betlémy z topolové překližky, které podle programu Elektrotechniků vyřezala CNC frézka.

Atmosféru blížících se Vánoc dokreslil zpěv koled a vánočních písní v provedení žákovského sboru gymnázia a rozsvícení školního vánočního stromu a jesliček. Svatou rodinu a zvířátka v nadživotní velikosti vyřezali z plechu a namalovali žáci oboru Strojní mechanik a Malíř-natěrač.

V areálu dílen, kde byla vystavena zemědělská technika a nové vozy školní autoškoly, mohla veřejnost vybírat z přehlídky dvaceti nápaditě ozdobených stromečků a odevzdáním hlasovacího lístku rozhodnout o vítězi mezitřídní soutěže o nejoriginálnější vánoční stromeček. Vítězná třída pak bude při lednovém vyhodnocení soutěže odměněna dortem ze školní cukrárny.

Byl to opravdu velmi příjemně strávený den, kdy se všichni společně bavili, tvořili, zpívali koledy a děkovné zápisy ve školní kronice to jen dokládají.

Své dveře GSOŠ Podbořany otevře veřejnosti zase po Vánocích, 10. a 11. ledna, kdy chce škola prezentovat všech 19 oborů, které bude nabízet v příštím školním roce. Prohlédnout si lze celý moderně vybavený školní areál i nově zrekonstruovanou školní kuchyni a jídelnu, nejmodernější v kraji. Jste srdečně zváni.                                                                                                           

Mgr. Jitka Štolfová

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek