úvodní » Aktuality » Celostátní odborná soutěž "PRODAVAČ 2018"


Celostátní odborná soutěž "PRODAVAČ 2018"

06.04.2018

Dne 5. dubna 2018 se konal již 13. jubilejní ročník celostátní odborné soutěže „Prodavač 2018“. Soutěž se konala na Střední škole obchodu, řemesel, služeb a Základní škole v Ústí nad Labem a pod jejich záštitou se celá akce také konala.

V soutěži bylo zastoupeno celkem 18 středních škol a učilišť z celé České republiky a celkem se zúčastnilo 51 soutěžících.

Soutěž probíhala ve dvou částech. V první části studenti změřili síly v teoretických znalostech. Tato část soutěže probíhala formou testů a to zejména ze všeobecné znalosti o Evropě, zbožíznalství, obchodních počtů, obchodního provozu, ekonomiky, propagace a ze znalosti cizích jazyků. Druhou část tvořily praktické dovednosti, což zahrnovalo balení zboží, určování vzorků zboží, odhad váhy a výpočet ceny zboží, paměťový test, propagace – psaní cenovek – stylizované písmo.

Naše škola se zúčastnila této soutěže již po dvanácté a tento rok byla zastoupena 3 studenty tříletého oboru prodavač. Na krásném 4. místě se v celorepublikové konkurenci umístil Jan Fleischmann (2. ročník), na 5. místě se umístil Richard Hummel (2. ročník) a 7. místo obsadila Mai Phuong Thuy (2. ročník).

Tímto bychom chtěli poděkovat všem studentům za vynikající umístění a svědomitou přípravu na tuto soutěž.

Bc. Dana Vinterová

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek