úvodní » Aktuality » CUKRÁŘI ROZŠIŘUJÍ SVŮJ SORTIMENT


CUKRÁŘI ROZŠIŘUJÍ SVŮJ SORTIMENT

27.01.2018

Pro žáky, kteří studují učební obor cukrář, proběhlo školení bezlepkového pečení za přítomnosti zástupců firmy IREKS ENZYMA s.r.o. Brno. Paní Markéta Krejčí se specializací na sladké pečení naučila budoucí cukráře péci v bezlepkové formě vynikající nadýchané muffiny, čokoládové brownie a kynuté malinové koláče. Pod vedením pana Milana Muchy se zaměřením na slané pečivo naši žáci upekli v bezlepkovém provedení dva druhy krásně voňavého chleba s křupavou kůrkou a výborné světlé bagetky. Tímto rozšiřujeme nabídku výrobků v naší školní cukrárně. Kromě stávajícího klasického sortimentu dortů různého tvaru a velikosti, zákusků, minizákusků, svatebních koláčů a svátečního cukroví, může široká veřejnost nově objednávat i tyto bezlepkové výrobky – chléb, Vital a celozrnný chléb 3S, ze sladkého sortimentu nabízíme muffiny. Objednávky na bezlepkové pečivo přijímáme od 13. února 2018 na telefonním čísle 415 237 734 každý týden do čtvrtka (kromě prázdnin a státních svátků) do 14. hodiny. K vyzvednutí bude toto pečivo v pátek po 13. hodině. Klasický sortiment lze i nadále objednávat dle vaší potřeby v době školního vyučování.

Ivana Kudláčková, Marcela Koubová

 č.1
 č.2

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek