úvodní » Aktuality » Exkurze v předvánoční Plzni


Exkurze v předvánoční Plzni

03.01.2018

V posledním adventním týdnu navštívila skupinka žáků 2. ročníku studijního oboru Gastronomie společně s pedagogickým doprovodem předvánoční Plzeň. Přestože hlavním cílem celodenního výletu byla odborná exkurze Plzeňského Prazdroje, nejznámějšího pivovaru v České republice, předcházela jí nejprve návštěva tradičních adventních trhů na plzeňském náměstí Republiky konajících se hned vedle Katedrály sv. Bartoloměje, významné dominanty Plzně.

Po prohlídce plzeňského náměstí a přilehlých Kopeckého, Šafaříkovo a Křižíkovo sadů se žáci seznámili s nejvyhlášenějšími plzeňskými gastronomickými provozovnami, které jsou ve světě známé nejen svojí vynikající kuchyní díky zkušeným a kvalifikovaným kuchařům, ale také čepováním kvalitního pivního moku. V jedné z těchto restaurací proto celá skupina ochutnala vybrané speciality a po dobrém obědě se odebrala na prohlídku Plzeňského Prazdroje. Tam se žáci seznámili s novou, nejmodernější stáčírnou v Evropě, dále pak s expozicí surovin určených pro výrobu piva, původní historickou i novou moderní varnou a na závěr prošli také pivovarskými sklepy.

Celý den, včetně absolvované exkurze, se vydařil mimo jiné díky pěknému počasí, které v předvánočním čase panovalo nejen v Plzni, ale také při zpáteční cestě. 

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek