úvodní » Aktuality » GAUDEAMUS Praha 2018


GAUDEAMUS Praha 2018

30.01.2018

Studenti studijních maturitních oborů se zúčastnili dne 25. ledna 2018 Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Praha 2018. Veletrh je zdrojem informací o aktuálních možnostech studia na českých i zahraničních univerzitách, vysokých, vyšších odborných a jazykových školách.

Studenti měli možnost hovořit přímo se zástupci vystavujících škol, mohli využít bezplatný poradenský servis při rozhodování o svém budoucím studiu, nebo se zúčastnit přednášek o podmínkách přijímacího řízení a studia.

Organizátoři veletrhu připravili doprovodný program pod názvem „Věda pro život“ (Pojďme si hrát s technikou, testovací centrum, tématické přednášky) s cílem předvést zajímavé výsledky vědecké činnosti univerzit a vysokých škol, jejich uplatnění v každodenní praxi a umožnit návštěvníkům vše si i vyzkoušet.

V rámci doprovodného programu se studentům představily univerzity a vysoké školy s technickým, chemickým, přírodovědným, medicínským, zemědělským i vojenským zaměřením. Byly předvedeny živé ukázky nejnovějších technologií, robotů, chemických pokusů, přírodních jevů, zdravotnických i vojenských technik a vybavení. Prezentované ukázky si mohli studenti sami vyzkoušet.

Veletrh poskytuje žákům středních škol informace o možnostech dalšího vzdělávání a následném uplatnění na trhu práce, které potřebují pro kvalifikované rozhodnutí o své budoucnosti.

Hůrková

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5
 č.6
 č.7
 č.8

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek