úvodní » Aktuality » „LIDÉ A PENÍZE“


„LIDÉ A PENÍZE“

03.04.2018

Dne 23. 3. 2018 navštívili žáci studijních oborů tříd 4. EG, 2. NA, 1. NA a 3. SEG GSOŠ Podbořany expozici České národní banky „Lidé a peníze“ v bývalých prostorách trezoru v hlavní budově ČNB Na Příkopě v Praze 1.

Expozice ČNB nabízí historii vývoje peněz od pazourků k digitálním penězům a čipům. Prezentuje ucelený vývoj měny a financí v Čechách včetně vývoje České národní banky od jejího založení. V expozici je soustředěno neocenitelné bohatství mincí, bankovek, státovek i jiných děl z trezorů a archivů ČNB. Je zpestřena i řadou zvlášť zajímavých exponátů, které přibližují pohled na naši měnovou historii např. první papírové peníze u nás z roku 1762 tzv. bankocedule.

Expozice je zajímavá a poučná nejen pro odborníky, ale i pro laiky a studenty. Je vybavena moderní informační technikou s řadou monitorů s vysvětlením všech odborných výrazů nebo s kvizy, na kterých si studenti mohli vyzkoušet nebo spíše ověřit své znalosti o penězích.

Ing. Alena Hůrková

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek