úvodní » Aktuality » Pojďme si hrát


Pojďme si hrát

19.01.2018

Velmi zajímavou a atraktivní soutěží zpestřili den otevřených dveří žáci oborů kuchař – číšník a gastronomie a jejich učitelky odborného výcviku paní Kateřina Bartušková a Jitka Pelčíková. Žáci vytvořili dvě čtyřčlenná družstva, jejichž úkolem bylo připravit hlavní pokrm s cizrnou a chřestem. Vzhledem k tomu, že obě suroviny nepatří právě mezi oblíbené, to byl úkol velmi složitý. Soutěžící však ukázali svoji zodpovědnost, nápaditost a originalitu, vytvořili vlastní recepty a vykouzlili opravdu vynikající pokrmy korunované zajímavými názvy. Všichni zaměstnanci školy i návštěvníci dne otevřených dveří mohli ve školní jídelně soutěžní dobroty ochutnat a hlasovat pro svého favorita. Hodnotila se chuť, kreativita, první dojem.

Pokrmy obou soutěžních družstev byly velmi vyvážené a rozhodování o vítězi nebylo jednoduché. První místo získal pokrm č. 1 s názvem "Kuřecí maso s chřestovou krustou, cizrnové placičky, redukce z červené řepy a jablek", který vytvořili Anna Červená, Veronika Kutišová, Ivan Demeter a Matěj Ptáček ze 3. ročníku oboru kuchař – číšník. Druhé místo obsadil také vynikající pokrm č. 2 s názvem "Zelený roh jednorožce s kuřecím masem a včelím sosem, omáčka z řeckých ostrovů, krutony z cizrny" zhotovený Petrou Vopatovou, Karolínou Benešovou, Adélou Peškovou a Kevinem Kyzrem ze 4. ročníku oboru gastronomie.

Soutěž ukázala, že naši žáci umí pracovat v týmu, tvořivost, nápaditost a kreativita jim není cizí, na své budoucí povolání jsou dobře připraveni.

Kateřina Bartušková

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek