úvodní » Aktuality » Rekonstrukce školní kuchyně


Rekonstrukce školní kuchyně

04.02.2019

V letošním školním roce probíhá na Gymnáziu a Střední odborné škole Podbořany „Rekonstrukce kuchyně a cvičné kuchyně“. Celou akci realizuje Ústecký kraj, kterému tímto velice děkujeme. Práce jsou rozděleny do dvou etap.

V minulých měsících proběhla 1. etapa - zásadní celková rekonstrukce hlavní kuchyně jak po stránce stavební, tak i po stránce kuchyňského vybavení. Cílem byla modernizace stávajícího kuchyňského provozu včetně sociálního zázemí pro personál kuchyně a žáky vykonávající zde odborný výcvik. Zároveň se navýšila kapacita sociálního zařízení pro strávníky. Ve všech prostorách kuchyně a v jídelně provedl zhotovitel stavby nové podlahy, obklady, rozvody technických zařízení budov včetně osazení moderních úsporných elektrických svítidel.

Nová kuchyně splňuje všechny hygienické normy a porovnávat původní vybavení se současným je téměř nemožné. Máme nové profesionální gastro vybavení, které usnadní přípravu jídel. Mezi dodanými přístroji je i vakuová balička umožňující vaření metodou SOUS VIDE, tato patří k nejpokrokovějším technikám přípravy teplých pokrmů na světě. Jde o pomalé vaření za nižších teplot, zdravé, bez přidávání tuků, připravovaná jídla jsou tedy lehčí, stravitelnější, je zachováno maximum chuti, vůně, šťávy a vitamínů. V moderní kuchyni nechybí ani šoker, který zmrazí výrobky a tím udrží jejich vysokou kvalitu.

Nyní probíhá 2. etapa - rekonstrukce cvičné kuchyně. Cílem je modernizace stávající kuchyně a osazení nového gastro zařízení včetně nových rozvodů technických instalací. Inspirací pro rekonstrukci nám byly cvičné kuchyně v našich partnerských školách v Německu a Polsku, proto požadavkem bylo také vytvoření samostatných pracovišť pro žáky. Cvičnou kuchyni využívají naši žáci oboru kuchař - číšník a gastronomie pro praktickou výuku technologie vaření, prohloubí si tak své znalosti získané v teoretické výuce. Dispozičními úpravami při rekonstrukci tedy vznikne také 8 samostatných pracovních míst, každý žák zde bude mít své varné centrum, pracovní plochu i dřez.

Srdečně děkujeme Ústeckému kraji, investorovi a realizátoru celé rekonstrukce. Jsme rádi, že se naši žáci oboru kuchař - číšník a gastronomie naučí pracovat s novými přístroji a technologiemi a tím se zvýší úroveň výuky i zájem žáků o tyto obory.

Marcela Koubová

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5
 č.6
 č.7
 č.8
 č.9
 č.10
 č.11
 č.12
 č.13
 č.14
 č.15

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek