úvodní » Aktuality » ROBOTIKA SLAVÍ


ROBOTIKA SLAVÍ

29.06.2017

K soutěžím vypsaným pro rok 2017 se přihlásilo celkem 177 robotů postavených 277 účastníky z 9 zemí (České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Velké Británie, Portugalska, Řecka, Španělska a Číny), což z Robotického dne činí největší setkání robotů v České Republice.

Pro rok 2017 bylo vyhlášeno devět různých, konkrétně zaměřených soutěží, doplněných soutěží Free Style, do které bylo možné přihlásit jakýkoli projekt z robotiky. Sešlo se zde 18 zajímavých projektů, každý zcela jiný. Soutěžní tým XENAR reprezentoval naší školu se dvěma projekty:

  • Model robotického pracoviště skladového hospodářství (koncept Průmysl 4.0)
  • Model 4WD kolového podvozku Arduino Rover

Odborná porota, do které přijali pozvání Prof. Dr. Achim Gottscheber (proděkan School of Engineering and Architecture, SRH University Heidelberg, Německo) a Prof. Dr.-Ing. Michael Beitelschmidt, (ředitel Dynamics and Mechanism Design Group, Technische Universität Dresden, Německo), vyhodnotila všechny projekty a následně udělila soutěžnímu týmu XENAR vítězné ocenění Innovation & Industrial Application Prize za inovaci a průmyslovou aplikaci, prezentovanou modelem robotického pracoviště skladového hospodářství. U diváků vzbudil velký zájem projekt modelu čtyřkolového robotického podvozku, pracujícího buď v autonomním režimu se schopností reagovat na překážky nebo ovládaného pomocí bezdrátových technologií (bluetooth, wifi …) s využitím mobilního zařízení Smartphone (Android, iOS) a vybaveného soustavou hlavního a doplňkového obrysového osvětlení. Na tomto úspěchu se velmi významně podílel Kryštof Montilla úspěšným vyřešením aplikace funkce thread do hlavní programové struktury řízení robotického podvozku, umožňující spouštění funkcí na pozadí. Velké poděkování za úspěch patří také všem dřívějším členům robotického kroužku, zejména Josefu Heláskovi, který odvedl skvělou práci při vývoji algoritmu řízení pro ovládání robotického pracoviště skladového hospodářství.

Vzhledem k probíhající generační výměně členů robotického kroužku si dovolujeme pozvat případné vážné zájemce o robotiku a práci v kroužku na úvodní zahajovací schůzku, která proběhne v první polovině měsíce září.

Ing. Jiří Otipka

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5
 č.6
 č.7
 č.8

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek