úvodní » Aktuality » Sbírka pro společnost Post Bellum ke Dni válečných veteránů


Sbírka pro společnost Post Bellum ke Dni válečných veteránů

01.11.2018

V prvních jedenácti listopadových dnech probíhá na mnoha místech České republiky veřejná sbírka na podporu natáčení svědectví válečných veteránů pro společnost Post Bellum. Letos se k této sbírce přidávají i dvě místa v Podbořanech – a to Gymnázium a Střední odborná škola (budova gymnázia A, Komenského 843) a městská knihovna, kde budete moci koupit vlčí máky, ve škole každý všední den, v knihovně během otevíracích hodin. V pátek 9. listopadu budou dvojice studentů prodávat brože v ulicích Podbořan.

Post Bellum: „Den veteránů se ve světě – především v anglosaských zemích – slaví 11. listopadu. Jeho symbolem je květ vlčího máku, jenž vetknutý do klopy vyjadřuje úctu a vzpomínku na bývalé vojáky a bojovníky.

 Vlčí mák je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu. A 11. listopadu se Den veteránů slaví proto, že 11. 11. 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům. Podpoříte natáčení vzpomínek pro Paměť národa. 

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 800 veteránů. V České republice žije ještě asi 600 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, jejichž jedinečné osudy zůstávají skryty. Díky sbírce ke Dni válečných veteránů budeme moci zdokumentovat jejich další vyprávění. Dokud je čas.“

http://denveteranu.pametnaroda.cz/

https://www.dropbox.com/sh/404o5tyk07b1p5e/AACPtTVpan6ljIqN8X9ppDNVa?dl=0

 

 

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek