úvodní » Aktuality » Slovenští instalatéři na GSOŠ v rámci projektu Erasmus+


Slovenští instalatéři na GSOŠ v rámci projektu Erasmus+

04.04.2018

Na přelomu února a března tohoto školního roku jsme měli opět příležitost přivítat na naší škole skupinu 7 žáků se svým pedagogickým doprovodem z partnerské Střední odborné školy polytechnické ve Zlatých Moravcích, kteří u nás vykonávali svoji odbornou praxi v rámci mezinárodního projektu Erasmus+.  

Žáci učebního oboru Instalatér absolvovali svoji třítýdenní zahraniční stáž na naší škole již poněkolikáté. Hlavním cílem jejich pobytu bylo rozšířit stávající znalosti a dovednosti získané studiem na jejich domovské střední škole a k tomu navíc získat nové zkušenosti z oboru Instalatér v České republice, které jim na naší škole po celou dobu stáže předávali zkušení odborníci – Roman Strejc a Pavel Šmíd. Ve školní instalatérské dílně se žáci seznámili s mnoha praktickými ukázkami ve svém oboru, sami si vyzkoušeli různé odborné instalatérské činnosti, se kterými se následně setkají ve své praxi a po absolvovaném školení od firmy SANHA získali certifikát lisování měděných trubek. Kromě praktické části své stáže se v rámci několika odborných exkurzí seznámili se skutečnými provozy – navštívili například podnik KERMI s. r. o. Stříbro, Wavin Ekoplastik s. r. o. Kostelec nad Labem nebo Družstevní závody Dražice-Strojírna s. r. o. Bonusem byla také návštěva Mezinárodního odborného veletrhu AquaTHERM v Praze a Prague Gallery Art of Bathrooms.

Na závěrečném meetingu, který se konal poslední den stáže pak všichni žáci obdrželi od naší školy certifikát o absolvované stáži na GSOŠ Podbořany a ve své domovské škole ve Zlatých Moravcích následně obdrží také mezinárodně uznávaný certifikát EUROPASS.

Po ukončení své stáže vystřídali výše zmíněné instalatéry jejich slovenští kolegové z učebního oboru Autoopravář – mechanik, kteří na naší škole strávili týden a pod vedením pana Lippmana, jenž je zasvětil do opravy a diagnostiky automobilů, se dozvěděli mnoho zajímavých informací z oboru Mechanik opravář motorových vozidel. Mimo jiné také navštívili v rámci exkurze podnik ŠKODA AUTO a. s. Mladá Boleslav.

Návštěvy zahraničních žáků budou pokračovat i nadále, ještě během tohoto školního roku přivítáme nejprve v dubnu skupinu polských studentů z oboru Gastronomie, v květnu pak další žáky studující obor Mechatronika – všichni jsou z polské partnerské školy Powiatowy Zespół Szkół NR 2 w Pszczynie. V následujícím školním roce pak očekáváme návštěvu německých gastronomů z partnerské školy Fachschulzentrum Freiberg-Zug ve Freibergu.

Tato vzájemná mezinárodní spolupráce funguje již mnoho let obousměrně, tzn. že také naši žáci vyjedou ještě v letošním anebo v následujícím školním roce do zahraničí - ať už v rámci mezinárodního projektu Erasmus+, dlouhodobé pracovní stáže do Itálie nebo na krátkodobější pobyty. Naším cílem je neustále vysílat do zahraniční co nejvíce žáků z mnoha různých učebních i studijních oborů a umožnit jim tak seznámit se s pracovními podmínkami v různých zemích Evropské unie, poznat tamní kulturu, naučit se samostatnosti a samozřejmě si rozšířit svoje praktické dovednosti a znalosti získané studiem na střední škole.

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek