úvodní » Aktuality » Žáci GSOŠ Podbořany obdrželi „EUROPASS-MOBILITA“


Žáci GSOŠ Podbořany obdrželi „EUROPASS-MOBILITA“

11.07.2017

Na přelomu května a června 2017 absolvovali žáci 2. a 3. ročníku GSOŠ Podbořany, konkrétně oboru Strojírenství se zaměřením na Mechatroniku, dvoutýdenní pracovní stáž v rámci mezinárodního projektu Erasmus+.

Pro potřeby stáže byli rozděleni na 2 skupiny – první vykonávala svoji odbornou praxi na Slovensku ve Zlatých Moravcích ve firmě Vodrážka s.r.o., která se zaměřuje na výrobu a dodávání obráběných, lisovaných a svářecích dílů pro automobilový a jiný strojírenský průmysl. Druhá skupina strávila 2 týdny v Polsku, konkrétně ve firmě Fabryka Pił i Narzędzi "WAPIENICA" Spółka z o.o. v Bielsko-Biele, která je jedním z největších polských výrobců dřevoobráběcích a kovoobráběcích nástrojů a nástrojů pro stavebnictví.

Na základě úspěšného absolvování této zahraniční stáže obdrželi žáci 28. června 2017 od vedení školy tzv. Europass-Mobilita, který je standardním evropským dokumentem potvrzujícím absolvování pracovní stáže v zahraničí. Tímto dokumentem se mohou následně prokazovat například při hledání vhodného zaměstnání a zvyšují tím svoji konkurenceschopnost na trhu práce.

 

 č.1
 č.2

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek