úvodní » Aktuality » Žáci opět sbírají zahraniční zkušenosti


Žáci opět sbírají zahraniční zkušenosti

04.01.2019

Tak jako každý rok, i letos probíhají na GSOŠ Podbořany pravidelné výměnné pobyty či zahraniční pracovní stáže žáků různých studijních a učebních oborů. Od začátku školního roku se do zahraničí již podívali žáci učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel, kteří strávili týden na Slovensku v partnerské Střední odborné škole polytechnické ve Zlatých Moravcích. Kromě své odborné praxe absolvovali například exkurzi do podniku VW Bratislava.

Další skupinu tvořili žáci studijního oboru Gastronomie a učebního oboru Kuchař – číšník, kteří se v říjnu vydali na dvoutýdenní pracovní stáž do Polska v rámci mezinárodního projektu Erasmus+. Ve městě Pszczyna absolvovali svoji odbornou praxi přímo ve vybraných restauracích, kde se naučili připravovat například polskou polévku žurek, slezské kluzsky či různé druhy masových rolád. Kromě získaných pracovních zkušeností navštívili ve volném čase různá turisticky zajímavá místa – prohlédli si mimo jiné historické město Krakow, věhlasný Solný důl Wieliczka nebo koncentrační tábor v Osvětimi.

Prosinec byl věnovaný výměnnému pobytu žáků gastronomických oborů, kteří strávili týden v Německu na půdě partnerské školy Fachschulzentrum v saském Freibergu. Zde společně s německými studenty připravovali typické německé pokrmy, navštívili vyhlášené vánoční trhy v Drážďanech, prohlédli si zámek Moritzburg a prozkoumali tamní stříbrné doly.

Tím výčet uskutečněných zahraničních pobytů nekončí. V dalších měsících se do zahraničí vydají žáci učebního oboru Cukrář, kteří se v únoru podívají na týden do Polska, v květnu pak žáci studijního oboru Ekonomika a podnikání (se zaměřením na cestovní ruch) absolvují svoji třítýdenní odbornou pracovní stáž v rámci projektu Erasmus+ v Polsku. Také technické učební obory nezůstanou pozadu – vybraní žáci svoji čtrnáctidenní praxi absolvují na Slovensku v podniku Vodrážka, s.r.o. ve Zlatých Moravcích.

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5
 č.6
 č.7
 č.8
 č.9
 č.10
 č.11
 č.12
 č.13
 č.14
 č.15
 č.16
 č.17
 č.18
 č.19
 č.20
 č.21
 č.22
 č.23

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek