úvodní » Aktuality » Žáci z GSOŠ Podbořany a ZŠ Kryry - Nejlepší chemik Ústeckého kraje


Žáci z GSOŠ Podbořany a ZŠ Kryry - Nejlepší chemik Ústeckého kraje

19.12.2018

Tak jako v loňském školním roce, tak i letos se studeniti podbořanského gymnázia a ZŠ Kryry zúčastnili soutěže Nejlepší chemik našeho kraje. Soutěž se konala tradičně v prostorách Střední odborné školy technické a zahradnické v Lovosicích. Hlavním úkolem bylo vypracování šedesátiminutového testu, který nebyl vůbec jednoduchý. Novinkou tentokrát bylo započítávání rychlosti, jakou soutěžící úkoly vyřešili.

Po ukončení testu byl připravený bohatý doprovodný program, který obohatil soutěžící o nové poznatky a laboratorní dovednosti. „Den v Lovosicích se nám moc líbil“,  říká  Jiří Srkal z podbořanského gymnázia i Klára Polanová ze ZŠ Kryry, oba nejúspěšnější reprezentanti svých škol.

Jirka skončil ze 123 soutěžících na 4. místě a Klára byla ze všech soutěžících nejrychlejší. Do krajského kola ještě postupují Veronika Šarochová z gymnázia a Jan Jiří Pekárek a Lukáš Turek ze ZŠ Kryry.

Velmi děkujeme starostovi města Kryry panu M. Brdovi a řediteli GSOŠ Podbořany panu Ing. J. Marholdovi za pomoc s dopravou. Bez jejich laskavého přispění bychom se této skvělé akce nemohli zúčastnit.

Mgr. Jaroslava Suchomelová

ZŠ Kryry a GSOŠ Podbořany

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2018/2019 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek