úvodní » Novinky » Betlémský příběh v Podbořanech


Betlémský příběh v Podbořanech

02.01.2017

Letos sehráli sekundáni betlémský příběh o narození Ježíše, hra byla dokreslována úryvky ze známých koled. Scénu zaplnili anděl, Marie, Josef, Herodes, pastýři i tři králové, své role se výborně ujal vypravěč. Ačkoliv hru nacvičovali poctivě několik týdnů, nemoc si nevybírá a těsně před premiérou muselo být několik rolí obsazeno jinými herci. Nutno podotknout, že se jich zhostili velmi slušně. Po sehrání příběhu, který „už více než 2000 let přináší lidem na celém světě naději“, následovalo pásmo koled, které za doprovodu p. u. Romany Havrdové zazpívali primáni a kvartáni, své mistrovství předvedl saxofonista Daniel Idžakovič (žák p. u. Bašty) a posluchačům se tajil dech při pěveckých sólech Sarah Wanglerové.

Odpoledne se stejné představení konalo v prostorách kostela Božího Spasitele v Podbořanech. Kulisy kostela a dětské hlasy, které rezonovaly prostorem, pomáhaly posluchačům navracet se ve svých srdcích k duchovnímu poselství Vánoc. Popřáli jsme „pokoj všem lidem dobré vůle“.  

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5
 č.6
 č.7

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

  • Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Partnerské školy

 Škola spolupracuje v rámci projektu ERASMUS+ s těmito školami

Detail

Odběr novinek