úvodní » Služby pro veřejnost » Sportovní centrum


Sportovní centrum

Přijďte si zacvičit do našeho sportovního zařízení

Provozní doba :

pracovní dny od 15,00 hod. do 21,00 hod.

Sobota – Neděle, Svátky od 9,00 hod. do 21,00 hod. Podle objednaných hodin

SQUASH

kurt 1 hodina 120,00 Kč

pálka 1 hodina 40,00 Kč

míček 1 hodina 10,00 Kč

POSILOVNA

1 osoba / 1 hodina 35,00 Kč

BĚŽECKÝ TRENAŽER

1 osoba / 1 hodina 35,00 Kč

SAUNA

1 osoba / 1 hodina 120,00 Kč

2 osoby / 1 hodina 130,00 Kč

3 osoby / 1 hodina 150,00 Kč

4 osoby / 1 hodina 180,00 Kč

TĚLOCVIČNA

1 hodina 175,00 Kč

Objednávky na tel. č. 603 811 913 Iva Machálková

 

CVIČENÍ PRO ŽENY POD VEDENÍM PaedDr. MARIE ZELENÉ

Cena za 1 hodinu cvičení / 40,00 Kč

S sebou podložka na cvičení

Pondělí 17,00 – 18,00 hod. Funkční posilovací trénink

Charakteristika: Při funkčním posilovacím tréninku se používají pohybově jednoduché funkční cviky, zaměřené zejména na rozvoj vytrvalostní síly. Hlavním cílem je vyvážené a všestranné zpevnění svalového korzetu, formování postavy a snižování nadváhy. Kromě váhy vlastního těla se při posilování využívá i lehké náčiní např.: krátké gumy, therabandy´= dlouhé cvičební gumy, flexibary = ohebná tyč, overbally = malé míče o průměru 26 cm, velké balanční míče o průměru 65 až 75 cm, magic circle = pružná obruč o průměru 30 cm.

Pondělí 18,00 – 19,00 hod. Fit jóga

Charakteristika : Fit jóga patří do stylu Body and mind – tedy souhra těla a mysli. Nelze ji srovnávat s původní jógou, protože zde chybí mentální a jiné techniky. Fit jóga je dynamičtější verze jógy s plynulými přechody z jedné polohy do druhé, které protáhnou a zároveň posílí všechny svaly a harmonizují celé tělo. Nejedná se o dlouhé výdrže v ásanách (pozicích), ale jednotlivými pozicemi se prochází a tím se vytvářejí pohybové sestavy. Základem je pozdrav slunci, na které navazují další pozice, vše za podpory dýchání, které je důležitou součástí fit jógy. Cviky v sestavách jsou řazeny za sebou tak, aby byla vždy dodržena tělesná kompenzace (například to znamená, že po pozicích v záklonu následují pozice v předklonu atd.) Cvičební lekce je ukončena závěrečnou relaxací.

Středa 17,00 – 18,00 hod. Body step

Charakteristika: Body step – aerobní cvičení na step bedýnkách. Při stepu se překonává výškový rozdíl vystupováním na step a sestupováním zpět na podložku. Tento vertikální pohyb – překonávání výškového rozdílu, vede ke spotřebě většího množství energie. Step je zaměřen na problémové partie dolních končetin – stehen, hýždí, břicha. Pro větší efekt se používají gumičky, činky na zapojení horních končetin. Hodina stepu je z poloviny tvořena vazbami aerobních kroků, umožňujícími rozvoj koordinace v prostoru i spalování tuků. Druhá polovina cvičení je tvořena posilováním vybraných svalových skupin a závěrečným strečinkem.

Středa 18,00 – 19,00 hod. Pilates

Charakteristika: Pilatek je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Účelem je posílení centra – středu těla tzv. „Power house", cílené posilování svalů břicha a dna pánevního. Jako každá hra má svá pravidla, má i tento cvičební systém své základní stavební kameny – tzv. pilatesovy principy (koncentrace, kontrola, dýchání, aktivní centrální pletenec, preciznost a plynulost). Bez pochopení těchto principů není zcela možné proniknout do cvičebního systému Pilates. Je nutné se naučit přípravné a základní cviky pilates především v lehu na podložce, později s využitím pomůcek, např. overballu (malého míčku), thera bandu (cvičební gumy). Cvičí se v různých polohách (na zádech, břiše, boku aj.) s vahou vlastního těla. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Pilates program je promyšlen tak, aby odboural špatné návyky a nenásilnou formou posílil celé tělo a jeho správné držení.

 

Tělocvična, posilovna a sauna

Sem vložte popis obrázku
 č.2
 č.3

[Přeskočit navigaci]

Certifikát mobility v odborném vzdělávání

Gymnázium a Střední odborná škola v  Podbořanech je dlouholetým a úspěšným předkladatelem projektů...

Detail

Odborné stáže ERASMUS+

Zájemci o odbornou stáž v zahraničí (Polsko, Slovensko) ve školním roce 2017/2018 se mohou zaregistrovat vyplněním: FORMULÁŘE

Detail

Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje

Škola je partnerem číslo 12 projektu v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurence schopnost spolufinancovaného Evropským...

Detail

UNIV3

Projekt UNIV 3 - podpora procesů uznávání, do kterého se naše vzdělávací instituce zapojila, navazuje na...

Detail

Odběr novinek