GSOŠ Podbořany součástí mezinárodního projektu YMOCH

Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany se již dlouhá léta zapojuje do mezinárodních projektů v rámci programu Erasmus+. Tentokrát se naše škola stala jedním z mnoha partnerů mezinárodního projektu opravdu velkého charakteru s názvem YMOCH. Co se pod touto zkratkou skrývá? „Young Meets Old With Culinary Heritage“, v doslovném překladu by se dalo říci „Mladí se setkávají se staršími v rámci kulinářského dědictví“. Kromě naší školy v něm spolupracují partneři z Holandska, Německa, Rakouska, Bulharska, Irska a Maďarska.

Cílem tohoto dvouletého projektu v rámci akce „Strategického partnerství podporující inovace“ s číslem 2022-1-BG01-KA220-VET-000085377 je zlepšení digitálních a sociálních dovedností studentů odborného vzdělávání a přípravy a současně starších lidí prostřednictvím společných mezigeneračních aktivit v oblasti kulinářského dědictví.

Projekt s sebou kromě mnoha akcí konajících se ve všech partnerských zemích přináší inovativní prvky různého charakteru, například používání on-line funkcí a online technik, vytvoření balíčku receptů, přípravu online kuchařky a aplikace pro recepty – to vše v souladu s tzv. „kulinářským dědictvím“.

Odkaz na stránky projektu, kde můžete nalézt i samostatný newsletter naleznete zde.

Erasmus + 2022 SLOVENSKO

Dne 9.10. 2022 se vydala skupina žáků naší školy na odbornou stáž pro získání nových zkušeností a dovedností. S úsměvem na tvářích a plni očekávání se po 10 hodině vydali na Slovensko na naší partnerskou Střední odbornou školu polytechnickou ve Zlatých Moravcích. Cesta poměrně rychle utekla a na jejím konci všechny vroucně přivítala paní Marcela Kováčová působící na této škole jako zástupkyně ředitele. Účastníky stáže seznámila s organizací stáže, firmami, ve kterých budou odbornou praxi vykonávat a dalšími aktivitami, které je v rámci nastávajících 14 dnu budou čekat.

Erasmus + 2022 POLSKO

V RÁMCI  EVROPSKÉHO  PROJEKTU  ERASMUS+  mají studenti z  naší  školy   možnost  vyjet také na praxi  i mimo  republiku.  Tentokrát do Polska.

Studenti  pravidelně  vyjíždí    v  rámci  spolupráce   s  partnerskou střední  školou z polské Psczcyny na praxe například   do  města Bielsko  Biala do   firmy Apena Remont, Spa (firma  provádí  opravy  a  revize obráběcích  strojů, navrhuje   a  staví  stroje) kde vykonávají  po  dobu  dvou  týdnů svou  praxi.

Letos v  září jelo celkem  7 studentů. tři z oboru elektrikář a  4 z oboru  mechatronik. Elektrikáři  se  zapojili  do prací  na  elektro dílně,   kde   se  připravují  díly a kompletují rozvaděče  pro  fotovoltaické  instalace Ty  prodělávají v  Polsku velký  boom.
Mechatronici  se věnovali demontážním pracím  na strojích  jdoucích   do opravy, programování a oživení  robotické ruky, seznámili se se základy  programování a  konstrukcí strojů.

Do Evropy na zkušenou – Slovensko

V období od 12.9.-25.9 2021 skupina  studentů z naší  školy v rámci projektu „Erasmus +“ a  to  programu  “Do Evropy na zkušenou” byla vyslána  na  svoji praxi  do Polska  do  města  Bielsko Biela, kde pracovali a trávili čas poznáváním  kultury, prostředí  zvyků  a dalších zajímavostí  dané lokality.

Praxe se konala ve  dvou závodech a  to Globus (podnik na  výrobu řezných nástrojů) a Apena Remont (podnik  na údržbu, opravu a servis obráběcích  a  strojních zařízení).

Žáci  v  rámci programu  také navštívili Krakov, Weliczku solné  doly, Osvětim, muzeum  stříbra  v Tarnovských  Horách ,  zahradu Zubrů ve Psczyně   a  mnoho  dalších  zajímavých  míst.

Tímto současně děkujeme hostitelské škole  z  Psczyny a  konkrétně nejvíc  panu řediteli  Piotru Cyganovi za zdárný průběh celého projektu a těšíme se do budoucna na další projekty a vzájemnou spolupráci našich škol.

globus
skup
df
bar
has
hasš
gfa
stř+

Do Evropy na zkušenou – Slovensko

Představujeme další ročník 2021 praxe v rámci projektu „Do Evropy na zkušenou“ SOŠ polytechnická Zlaté Moravce a společností AGROTEC Slovensko s.r.o.

Poslední den v rámci projektu „ERASMUS+“ došlo k vyhodnocení projektu v hostitelské škole ve Zlatých Moravcích za přítomnosti ředitele školy a jeho zástupců pro odborný výcvik a vzdělávání.

Tímto současně děkujeme hostitelské škole za zdárný průběh celého projektu a těšíme se do budoucna na další projekty a vzájemnou spolupráci našich škol.

hala
školení