Cambridge Assessment English Exam

Mezinárodní certifikace v anglickém jazyce

Žáci a studenti podbořanského gymnázia a SOŠ mají možnost si každý rok vyzkoušet své dovednosti a znalosti v anglickém jazyce formou neplacených zkušebních testů. Do školy, vždy jednou za školní rok, přijedou zástupci jazykové společnosti Cambridge Assessment English Centre Exam z Plzně. Přihlášení účastníci vyplňují vzorové testy a zjišťují svoji dosaženou úroveň znalostí anglického jazyka. Přihlášení je dobrovolné a díky výsledkům těchto testů „nanečisto“ se někteří rozhodnou o účasti již placených a mezinárodně uznávaných testů, které se též konají na naší škole.

Všichni účastníci testů, ať už současní či bývalí studenti, byli úspěšní a zvládli je na výbornou. Jako veliký úspěch můžeme zmínit žáky z tercie (8. ročník ZŠ), kteří získali úroveň B2. Studenti vyššího gymnázia, v posledním ročníku, získali úroveň C1. I když byla covidová situace nepříznivá a náročná při studiu, máme velikou radost z toho, že navzdory této situaci mají naši studenti výborné výsledky a zájem se účastnit nepovinných aktivit pořádaných školou.