Za sklem a likérem do Karlových Varů

V rámci projektu Podpora polytechnického vzdělávání a gramotnosti v Ústeckém kraji se dnes dvacet našich studentů (tercie až sexta) spolu s deseti žáky ZŠ Kryry (8. a 9. třída) zúčastnilo exkurze do Karlovarské Becherovky, a. s.  a Sklárny Moser, a. s. Měli možnost prostřednictvím krátkých filmů a slova průvodců seznámit se z historií výroby tradičního bylinného likéru i zpracování skla, v Becherovce interaktivní formou poznat základní suroviny a postupy a ve sklářské huti nahlédnout pod ruce zkušených sklářů pracujících celý den u žhavých sklářských pecí v náročných teplotních podmínkách. Někteří šťastlivci si dokonce vyzkoušeli i vyfouknout na sklářské píšťale základní baňku. Exkurze beze zbytku splnila záměr ukázat studentům využití chemie v praxi.

Všichni jsme z Karlových Varů odjížděli spokojeni, obohaceni novými poznatky a zkušenostmi, někteří i drobnými suvenýry či lázeňskými oplatkami 😊