Exkurze v elektrárně Ledvice

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 gymnázium realizovalo poslední ze série výjezdů v rámci projektu Podpora polytechnického vzdělávání a gramotnosti v Ústeckém kraji. Vybraní studenti se zájmem o chemii doplněni o skupinu žáků ze ZŠ Kryry vyrazili na exkurzi do tepelné elektrárny Ledvice. Nejdříve v infocentru shlédli 3D projekci věnovanou etapám vzniku Země, vývoji energetiky, principu fungování tepelné elektrárny i alternativním zdrojům energie. Následovala krátká vědomostní soutěž o tričko a odborná přednáška se zaměřením na chemii v energetice a roli chemika v tepelné elektrárně. Dále žáci absolvovali exkurzi areálem tepelné elektrárny a výstup/výjezd na rozhlednu, kde se od průvodkyně dozvěděli další informace týkající se chodu elektrárny, výhledu do budoucna, mapovali z výšky okolní krajinu včetně dolů a rekultivovaných ploch.

Po exkurzích zaměřených spíše na potravinářské provozy byla návštěva elektrárny změnou a jistě žákům rozšířila vědomostní obzory a možná přiměla k úvahám nad otázkami týkajícími se energetických problémů.