Památník Terezín

Studenti vyšších ročníků podbořanského gymnázia 19. 11. 2021 navštívili vzdělávací seminář Památníku Terezín. Tématem celodenního semináře, který si studenti vybrali, byla nacistická propaganda zaměřena na zprávu delegace Mezinárodního výboru Červeného kříže z roku 1944, která mystifikovala celý svět a zachytila ghetto tak, jak jim nacisté naservírovali. Jedná se o vrchol zrůdné nacistické propagandy, dokonale připravené terezínské Potěmkinovy vesnice.

Program začal úvodní přednáškou v Muzeu ghetta. Objasnila studentům hlavní funkci ghetta Terezín, zaměřila se na postupnou diskriminaci Židů. Následovala prohlídka muzea, bývalého ghetta a Magdeburských kasáren.

Během odpoledního workshopu studenti pracovali s texty nacistické propagandy a hledali odpovědi na otázky: Co je to propaganda? a Jak se šíří? Posledním bodem programu byla prohlídka Malé pevnosti s průvodcem.