Lyžařský kurz

Naše škola každoročně organizuje lyžařský výcvik. Jezdíme do Loučné pod Klínovcem, kde nám příjemné zázemí poskytuje chata Koruna.

Výcvik je určen přednostně pro studenty sekundy a kvinty, není povinný, pokud není kapacita naplněna, mohou se této akce zúčastnit i studenti jiných ročníků.

Na kurzu probíhá výcvik sjezdového a běžeckého lyžování a také snowboardingu, vše pod vedením vyškolených instruktorů. Žáci se mimo jiné dozvědí i něco o historii lyžování, o údržbě lyží a snowboardů, o správné výbavě a oblečení, o tom, jak se chovat na horách a na sjezdovce, jaká nebezpečí hrozí a jak jim předcházet. Výcvik a přednášky doplňuje také spousta her a zábavy. Gymnázium účastníkům kurzu zdarma půjčuje vybavení pro běžecké lyžování.